Zaza Yurtsever | Uzman Psikolog - Psikoterapist

Zaza Yurtsever

Uzman Psikolog - Psikoterapist

Zaza Yurtsever

Uzman Psikolog - Psikoterapist

Zaza Yurtsever
Zaza YurtseverUzman Psikolog - Psikoterapist

1968 Bingöl doğumlu Zaza Yurtsever, 1981 yılında ailesiyle birlikte Almanya’nın Duisburg kentine yerleşti. Orta ve lise öğrenimini burada tamamlayan Yurtsever, 1990 yılında alanında en saygın üniversitelerden olan Marburg Üniveristesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. Sonrasında yine aynı üniversitenin Klinik Psikoloji bölümünde yüksek lisans yaptı.

1997 yılında Klinik Psikoloji alanında çalışmaya başlayan Yurtsever, 2005 yılından bu yana Türkiye ve Almanya’da yaşıyor. Travma ve bağımlılık terapisi, bilişsel davranış terapisi, travma terapisi, hipnoterapi ve NLP alanında uzmanlık eğitimleri bulunan Yurtsever, halen psikoterapi, coaching, grup terapileri ve Sağlık Orucu ve çift terapisi konusunda çalışmalarına devam etmektedir.

2012 yılında tanınmış psikolog Johann Kluczny ile Berlin’de Vata Akademisi’ni kurarak kilo problemleri üzerine kişisel ve grup terapileri uygulayan Yurtsever’in, yeme bozuklukları üzerine yapmış olduğu araştırmaları ve geliştirmiş olduğu terapi yöntemlerini içeren KORKMA YE (2012), EGOİST BEYİN ve KİLO (2014), BUCHINGER SAĞLIK ORUCU (2016) ve ARALIKLI BESLEN GENÇ KAL (2019); yayınlanmış dört kitabı mevcuttur.

HAMBURG

HARTWICUS STR.1, 22087 HAMBURG

Please publish modules in offcanvas position.